Styl skandynawski. Jak dopasować drzwi do wnętrza?

Inspiracje: Poradnik, Wnętrza
styl skandynawski

Styl skandynawski w wystroju wnętrz od lat cieszy się ogromną popularnością i nic nie nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to zmieni. Zwolenników tej mody wciąż przybywa. Jakie drzwi wybrać, aby współgrały z takim wystrojem?

Styl skandynawski sprawia, że wnętrza są przytulne i rozświetlone, co powoduje, że panuje w nich ciepła atmosfera. Króluje w nich biel i odcienie szarości, a wyjątkowym akcentem jest naturalne drewno. Może się zatem wydawać, że zaaranżowanie takiego wnętrza to nic trudnego. Należy jednak pamiętać, że nawet najmniejszy detal wystroju ma wpływ na spójność charakteru wnętrza. Jeśli planujesz remont swojego mieszkania i marzy Ci się skandynawski wystrój, poniższe porady na pewno będą przydatne.

styl skandynawski

Źródło

Postaw na drewno

Moda na styl skandynawski, przywędrowała do nas oczywiście z północy Europy. Skandynawowie szczególnie cenią sobie naturalne surowce, dlatego wnętrza ich domów przepełnione są drewnem. Nikogo nie powinno więc dziwić, że najlepszym wyjściem jest wybór drzwi z tego właśnie materiału.

styl skandynawski

Źródło

Jasne barwy

Jeśli z jakiegoś powodu, nie możesz zdecydować się na drzwi z naturalnego drewna, wybierz takie pokryte okleiną w odcieniach bieli lub szarości. Jasne barwy dominują we wszystkich elementach wystroju północnego. Odbijają one światło, dodatkowo rozświetlając wnętrze oraz optycznie je powiększając.

styl skandynawski

Źródło

Światło

Skandynawia kojarzy się z dobrze oświetlonymi, jasnymi wnętrzami. Mile widziane są duże okna, przez które wpada dużo światła oraz otwarte pomieszczenia. Jeśli nie masz takich możliwości wstaw do swojego domu lub mieszkania drzwi przeszklone. Zagwarantują one dopływ naturalnego światła do pomieszczeń, które mają małe okna lub nie mają ich wcale. A może Twoje wnętrza wcale nie potrzebują dodatkowego rozświetlenia? Wtedy postaw na pełne drzwi, koniecznie w odcieniach bieli lub jasnego beżu czy brązu.

styl skandynawski

Źródło

Stonowane dodatki

Na rynku dostępny jest szeroki wybór klamek, także takich, posiadających różnorodne zdobniki. Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim, postaw jednak na prostotę i minimalizm tego elementu. Zapewni to spójność detali z całym projektem. Najlepszym wykończeniem wystroju będą klamki wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej lub z aluminium.

 

Dołącz do dyskusji