Meble z palet – ekonomiczny trend

Inspiracje: Poradnik, Wnętrza
meble z palet

Meble z palet to prawdziwy hit ostatnich lat. Ciekawy projekt oraz mały koszt realizacji to gwarancja atrakcyjnego wyposażenia Twojego wnętrza. Przeczytaj najważniejsze informacje o tym wnętrzarskim trendzie i zainspiruj się do działania!

Łóżka, fotele, stoliki czy regały to tylko nieliczne propozycje na meble z palet. Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia, ponieważ do stworzenia takiego wyposażenia nie są nam potrzebne niezwykłe umiejętności stolarskie. Dlatego, jeśli podążasz za wnętrzarskimi trendami, wystarczy trochę zapału, przemyślany projekt, niezbędne narzędzia i oczywiście podstawa – palety.

Skąd ta popularność?

Do niedawna europalety nasuwały skojarzenia jedynie z branżą logistyczną oraz transportową. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że staną się one prawdziwym bestsellerem w wystroju wnętrz. Tak jednak się stało, palety zagościły w wielu domach. Niedrogie meble z palet są wyposażeniem oraz ozdobą wnętrz, balkonów czy ogrodów. Ponadto ich wielofunkcyjność dostrzegli również właściciele miejsc usługowych, takich jak kawiarnie czy restauracje, udowadniając, że ten wnętrzarski trend może być naprawdę efektowny.

meble z palet

Źródło

Rozmaite pomysły

Sympatycy mebli z palet udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów na różnorodne wyposażenia wnętrz, a także ogrodu. Z palet można wykonać łóżka, ławy, stoliki na kółkach, sofy, fotele, a także dodatki takie jak kwietniki oraz wiele, wiele innych. Planując pierwszy projekt, warto zainspirować się stworzonymi już meblami. Jeśli zdobędziemy już wprawę, możemy bez obaw puścić wodzę wyobraźni i realizować własne koncepcje.

meble z palet

Jak zdobyć palety?

Nad odpowiedzią na to pytanie nie trzeba się zbyt długo głowić. Można je zakupić w wielu punktach skupu europalet, gdzie zazwyczaj zajmują się również ich sprzedażą. Alternatywą są internetowe ogłoszenia lokalne. Może się okazać, że ktoś w Waszej okolicy chce się ich pozbyć, a Wam uda się zdobyć palety w atrakcyjnej cenie. Można również spróbować szczęścia, a tym samym zminimalizować koszty przedsięwzięcia pytając okoliczne sklepy o niepotrzebne palety. Koszt jednej z nich mieści się zazwyczaj w przedziale 10-40 zł, a więc stworzenie mebla to naprawdę nieduża inwestycja.

meble z palet

Źródło

Dołącz do dyskusji