Kolory we wnętrzach – trendy 2018

Inspiracje: Poradnik, Wnętrza

Aby Twoje wnętrze miało pożądany charakter, niezwykle ważne jest dopasowania odpowiedniej kolorystyki. Sprawdźcie, w jakich kolorach urządzić swoje wnętrze, aby dostosować się do panujących trendów.

Moda na kolory we wnętrzach zmienia się niemal każdego roku. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na radykalne metamorfozy wystroju. Jeśli nie masz akurat w planach wielkiego remontu, postaw na mniej kosztowne przedsięwzięcia. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w dodatki o odpowiedniej kolorystyce. Przejdźmy jednak do tego, jakie są właściwie kolorystyczne trendy 2018 roku.

Zielono mi

Greenery został uznany za kolor roku 2017 przez Instytut Pantone. Wtedy jednak ostrożnie z nim postępowaliśmy i tak naprawdę dopiero 2018 rok stał się przełomowy. Obecnie odważnie stawiamy na zieleń we wnętrzach, eksperymentując ze wzorami, formatami i materiałami. Zielony stał się absolutnym przebojem! Różne odcienie tego koloru nasuwają nam na myśl obcowanie z naturą, co działa na nas wyjątkowo odprężająco, tworząc harmonię i relaksujący nastrój. Idealnym połączeniem z zielenią będą meble, podłogi oraz dodatki z naturalnego, pięknego drewna. Wydaje Ci się, że odcienie zieleni przeznaczone są wyłącznie do pokoju dziecięcego, a co najwyżej do salonu? Pomyłka! Projektanci udowodnili już wielokrotnie, że jest to kolor, który można świetnie wkomponować do każdego pomieszczenia. Sami zobaczcie.

kolory

Źródło

kolory we wnętrzach

Źródło

kolory we wnętrzach

Źródło

Neutralnie, ale nie nudno!

Niezmiennym trendem pozostają natomiast neutralne kolory we wnętrzach, takie jak biel, beż oraz szarości. Istotną zaletą tych barw jest to, że optycznie powiększają wnętrza. Świetnie sprawdzą się w wystroju skandynawskim, który jest wciąż niezwykle modny w aranżacji wnętrz. Jeśli natomiast upodobaliście sobie klasyczny wystrój w Waszych domach, na pewno zaprzyjaźniliście się z tymi kolorami. Przebywanie w pomieszczeniach o przeważających neutralnych barwach kojąco wpływa na nasze umysły, dzięki czemu efektywniej odpoczywamy i relaksujemy się.

kolory we wnętrzach

Źródło

Odważny róż i fiolet

Osobom, które nie boją się stawiać na odważne kolory we wnętrzach, na pewno spodoba się moda na barwy, wydawać by się mogło, przeznaczone dla płci pięknej. Mowa o różu i fiolecie. Pierwszy z nich idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji i potrafi również stworzyć przytulny nastrój. Jeśli zdecydujesz się na taką kolorystykę, pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, aby Twoje wnętrze nie było zbyt „cukierkowe” i dziewczęce – chyba, że na takim efekcie właśnie Ci zależy. Fiolet to szlachetność i wyrafinowanie, które sprawdzi się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i bardziej współczesnych, a nawet rustykalnych. Korzystnie jest łączenie fioletu z bardziej stonowanymi barwami, takimi jak np. szary lub beż, które sprawią, że pokój nie będzie zbyt krzykliwy.

kolory we wnętrzach

Źródło

kolory we wnętrzach

Źródło

Dołącz do dyskusji