3 triki, które pomogą Ci urządzić małe mieszkanie

Inspiracje: Poradnik, Wnętrza
małe mieszkanie

Urządzenie małego mieszkania wymaga od nas większej kreatywności niż aranżacja dużego metrażu. Co zrobić, by funkcjonalnie zaplanować przestrzeń?

Postaw na minimalizm

Aranżując małe mieszkanie, musisz porządnie zastanowić się nad zagospodarowaniem każdego metra kwadratowego. W kwestii umeblowania sprawa jest prosta – postaw na minimalizm. W niewielkim metrażu nie możesz pozwolić sobie na masywne meble i bogactwo bibelotów. Ogranicz się do niezbędnego wyposażenia – to sprawi, że będzie ciasno, a przecież zależy Ci na przestrzeni. Korzystnym pomysłem jest również zainwestowanie w wielofunkcyjne meble.

małe mieszkanie

Źródło

Kolor

Kolorystyka wnętrz może zdziałać naprawdę wiele. Zastosowanie w mieszkaniu odpowiednich kolorów może je optycznie powiększyć. Jeśli nie posiadasz sporego metrażu, pamiętaj, że jasne barwy dają efekt dużej przestrzeni. Jest to więc dobra alternatywa dla małych powierzchni.

małe mieszkanie

Źródło

To, że posiadasz małe mieszkanie nie oznacza, że musisz całkowicie rezygnować z koloru. Ciekawe wzory i oryginalna kolorystyka będą idealnym uzupełnieniem całej aranżacji.

Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu mieszkania, ale jasne, neutralne ściany nie robią na Tobie wrażenia – postaw na tapetę. Kolorowe wzory, a w szczególności paski to idealna opcja dla niedużego wnętrza. Poziome pasy wizualnie poszerzają pomieszczenie, a poziome sprawiają, że pokój wygląda na wyższy, niż jest w rzeczywistości.

małe mieszkanie

Źródło

Małe mieszkanie? Drzwi mają duże znaczenie!

Podczas urządzania niewielkiego mieszkania, należy mieć również na uwadze wybór odpowiednich drzwi. Idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni są drzwi przesuwne. Nie zabierają one dużo miejsca, a funkcjonalnie oddzielają strefy w Twoim mieszkaniu.

małe mieszkanie

Źródło

Dobrym wyborem dla niezbyt pokaźnych metraży są również drzwi przeszklone. Zapewniają one dodatkowy dopływ światła, którego bardzo często brakuję w małych przestrzeniach.

Jeśli zależy Ci na większej prywatności, zdecyduj się na pełne drzwi z lustrem lub takie, na których można lustro bez problemu zawiesić. Dzięki temu zaoszczędzisz dodatkową przestrzeń, którą musiałbyś zagospodarować na ścianie. Zaletą takiego wyboru jest również fakt, że lustra sprawiają, że wnętrza wydają się dużo przestronniejsze niż są w rzeczywistości.

małe mieszkanie

Źródło

Dołącz do dyskusji