Praktyczne porady: Jak dopasować drzwi do wystroju wnętrza?

Inspiracje: Poradnik, Wnętrza
praktyczne porady

Drzwi to element wystroju, który w dużej mierze decyduje o charakterze wnętrza. W efekcie przesądzają one o tym, czy wygląd pomieszczenia jest spójny. O czym zatem pamiętać wybierając drzwi? Dzisiaj prezentujemy nasze praktyczne porady.

Styl

Design drzwi to po funkcjonalności druga najważniejsza kwestia decydująca o zakupie konkretnego modelu. Jeśli nie jest Ci obojętny wystrój wnętrza, w jakim żyjesz – wkomponuj drzwi, które współgrają z aranżacją Twojego domu. Ten element wykończenia ma naprawdę wielki wpływ na całokształt pomieszczenia. Wybierz drzwi, które są zatem zgodne ze stylem, w jakim chcesz urządzić dom.

Charakter

Decydując się na remont i kupno drzwi pamiętaj też o swoim charakterze! Niech wnętrza odzwierciedlają Twój charakter. Wtedy przebywanie w nich sprawi Ci sporą przyjemność. Jeśli jesteś osobą szanującą spokój i harmonię, postaw na neutralny kolor i prosty design. Jeśli natomiast masz w sobie dużo energii i nie lubisz nudy, wybierz kontrasty i oryginalny wzór drzwi.

praktyczne porady

Źródło

praktyczne porady

Źródło

Kolor

Kłopotliwym zadaniem, dla osób planujących remont mieszkania jest często dobór odpowiedniego koloru drzwi. Aby ułatwić sobie ten wybór, zastanów się najpierw, jakie masz oczekiwania co do ostatecznego wyglądu pomieszczenia. Jest kilka zasad, którymi można się kierować w doborze koloru drzwi. Można zharmonizować je z podłogą, meblami czy ogólną kolorystyką pomieszczenia. Dopasowanie drzwi kolorem do wystroju, nie oznacza jednak aby postawić na kolorystykę zbliżoną do odcieni ścian i mebli. Tym sposobem wszystkie elementy zleją się w jedną całość i nie będzie się to prezentować efektownie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zależy nam na tym, aby drzwi nie rzucały się w oczy, wtedy warto postawić na kolor podobny do tego na ścianach, lub na odcienie bieli i szarości.

praktyczne porady

Źródło

praktyczne porady

Źródło

Pełne czy przeszklone?

Następnym krokiem, jest podjęcie decyzji, o tym czy chcemy, aby drzwi były pełne czy przeszklone. Znaczącą kwestią będzie funkcja, jaką pełnią pomieszczenia. Jeśli chcemy utrzymać intymny charakter miejsc takich jak łazienka czy sypialnia, postawmy na drzwi pełne, która zapewniają prywatność. Są one również dobrym wyjściem, jeśli zależy nam na izolacji akustycznej, ponieważ wyciszają wnętrza. Kiedy natomiast stoisz przed wyborem drzwi do przedpokoju, który jest często ciemnym, małym pomieszczeniem nierzadko bez okna. Warto wtedy wybrać przeszklone drzwi, które zapewniają dopływ światła.

Jeśli zależy Ci na spójności wystroju Twoich wnętrz, nie możesz zapomnieć o wyborze dopasowanych drzwi. Mamy nadzieje, że nasze praktyczne porady przydadzą się podczas planowania wystroju w Twoim domu.

Dołącz do dyskusji